Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
MENU...
Facebook

Euterpe chippendale

Euterpe Berlin
  • Marka: Euterpe
  • Rok Produkcji: 1952
  • Ilość pedałów: 2 (moderator opcjonalnie)
  • Długość:
  • Wysokość: 110 cm
  • Gwarancja: 5 lat
  • Stan: po renowacji obudowy, bardzo dobry
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
Cena: SPRZEDANE

Pochodzące z Niemiec Zachodnich pianina ze względu na bardzo staranne wykonanie rzemieślnicze zyskały w naszym kraju słuszną popularność skutecznie wypierając z rynku polskie, a nawet enerdowskie i czechosłowackie instrumenty dotąd dominujące ze względu na niską cenę, a co za tym idzie - niską jakość.

Niemieccy producenci pianin i ich produkty stały się pierwowzorami dla dalekowschodnich wielkich fabryk, które skopiowały i zaadoptowały najlepsze rozwiązania technologiczne i muzyczne.

Podobnie ma to miejsce w przypadku prezentowanego pianina Euterpe. Berlińska fabryka istniejącą nieprzerwanie od 1875 roku do zamknięcia produkcji na początku lat 90 zawsze była kojarzona z solidnym rzemiosłem konkurującym na trudnym rynku stolicy Prus, a później w zamkniętej enklawie wolności - Berlinie Zachodnim. Po zakończeniu produkcji znak towarowy i logo Euterpe zostało przejęte przez miejscowego potentata C. Bechstein, zaś instrumenty nadal sprzedawane pochodziły z fabryk chińskich pracujących dla Grupy Bechstein.

Pochodzące z 1952 roku pianino reprezentuje połączenie nowoczesności technologii budowy instrumentów z klasyką stylistyki mebla. Instrumenty wyprodukowany z najlepszych materiałów, wyposażony w najlepszy niemiecki mechanizm Renner, przez poprzednich właścicieli nie był nazbyt eksploatowany i pomimo upływu czasu nie widać istotnego zużycia kluczowych elementów mechanizmu i klawiatury. Dzięki temu bez obaw udzielamy pięcioletniej gwarancji na bezawaryjne funkcjonowanie tego pianina. Instrument ten, biorąc pod uwagę jego wiek, zaskakuje nas czystością wnętrza oraz stanem zachowania najbardziej kluczowych dla pianina podzespołów, co świadczy o odpowiedniej dbałości poprzednich właścicieli.

W naszej pracowni poza przywróceniem pierwotnej wypłowiałej kolorystyki obudowy z zachowaniem właściwego koloru pierwowzoru, wykonano jedynie podstawowe czynności regulacji mechanizmu oraz wyrównania klawiatury. Nakładka białych klawiszy została wypolerowana, aby odczuwanie dotyku klawiszy przez pianistę było jak najbardziej zbliżone z pianinem fabrycznie nowym.

Gwarancja 5 lat obejmuje ruchome elementy pianina: mechanizm, klawiaturę, urządzenie pedałowe.

Polecamy ten egzemplarz szczególnie osobie, która poszukuje instrumentu o bardzo dobrych walorach estetycznych muzycznych i technicznych z niewielkim ciężarem gry.

Zapraszamy do wypróbowania instrumentów po uprzednim umówieniu terminu wizyty w naszej Ekspozycji.

Zamów ten produkt lub zapytaj o szczegóły