Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
MENU...
Facebook

Seiler

  • Marka: Ed. Seiler
  • Rok Produkcji: 1964
  • Ilość pedałów: 2
  • Długość:
  • Wysokość: 105 cm
  • Gwarancja: 5 lat
  • Stan: oryginalny, kolekcjonerski
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
Cena: SPRZEDANE

Jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych niemieckich producentów pianin i fortepianów wywodzący się z terenów dzisiejszej Polski z Legnicy. Miasto to zresztą wyróżniało się na mapie Europy znaczną kumulacją manufakturzystów instrumentów klawiszowych. Ostatni instrument pod marką "Legnica" wyjechał z polskiej fabryki w połowie lat 90-tych XX w.

Natomiast fabryka Seiler produkuje także aktualnie bardzo cenione pianina i fortepiany w swojej fabryce w Kitzingen na terenie Bawarii. Od paru lat fabryka i znak towarowy "Ed. Seiler" należą do południowokoreańskiego potentata produkcji instrumentów muzycznych - Samick.

Prezentowane pianino wykonane w stylu modernistycznego, minimalistycznego wzornictwa okresu powojennego stosowanego z powodzeniem do dzisiaj w najbardziej kompaktowych i popularnych modelach, chociażby jak Yamaha B1 lub Kawai K-15. Wykonane tutaj pianinio z prawdziwego drewna, a nie jak współczesne instrumenty z płyty MDF, pokryte naturalną okleiną drewna jesionowego zachowane jest w stanie fabrycznym, bez większych uszczerbków lub nieestetycznych przebarwień. Część akustyczna również w stanie pierwotnym, zachowana w stanie idealnym nie wymagała żadnych interwencji poza normalnym strojeniem do kamertonu. Pianino przygotowane należycie w aspekcie techniczno-mechanicznym przez techników Piano Expert jest objęte naszą gwarancją obejmującą mechanizm, klawiaturę, urządzenie pedałowe przez okres 5-ciu lat.   

Barwa dźwięku typowa dla instrumentów europejskich: ciepła, niezbyt jaskrawa i stonowana.

Made in W. Germany

Do kompletu z pianinem proponujemy fabrycznie nową ławę idealnie dopasowaną kolorystycznie do tego instrumentu w cenie promocyjnej 350 zł (cena regularna 370 zł)

Zapraszamy do obejrzenia instrumentu w naszej Ekspozycji Fortepianów i Pianin w Bielsku-Białej po uprzdnnim uzgodnieniu terminu wizyty. 

Zamów ten produkt lub zapytaj o szczegóły