Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
MENU...
Facebook

Kupujemy pianino

Zakup pianina, to dla każdego duże wyzwanie. Emocje są spore za każdym razem, a z naszych obserwacji wynika, że kupienie dobrego instrumentu jest niejednokrotnie trudniejsze, niż zakup samochodu...

Na tym polega nasza praca, aby służyć poradą i pomóc w wybraniu najkorzystniejszego sprzętu. Oszczędzamy Wasz czas i w jednym miejscu staramy się skupić jak największą liczbę ładnych instrumentów.

Dlatego też nie praktykujemy "zwiedzania ze stroicielem" okolicznych pianin od typowego sąsiada, bądź z ogłoszenia na olx-ie. Wiemy z doświadczenia, co oferowane na polskim rynku wtórnym instrumenty sobą reprezentują i jakich zwykle wymagają nakładów. Przeważnie jest to strata czasu i pieniędzy...

 Z naszych statystyk wynika, że tylko 10% okazji dostępnych na lokalnych portalach ogłoszeniowych nadaje się jakiegokolwiek wstępnego muzykowania po odpowiednim, nieraz kosztownym przygotowaniu.


Nigdy nie kupujemy instrumentu według listy lub cennika, tylko każdorazowo oglądamy, ogrywamy, sprawdzamy pod względem technicznym i estetycznym wszystkie oferowane przez nas pianina jeszcze przed ich zakupieniem. Działając w interesie naszych podopiecznych muzyków jesteśmy ich okiem i uchem.

-

Trzydniowa "wycieczka" celem wyselekcjonowania i zakupienia ciekawego instrumentu jest z reguły mało komfortowym zajęciem. Niestety, nie da się tego załatwić za pomocą samolotu lub telefonu. Osobiście nie mamy odwagi zaangażowania własnych pieniędzy w zakup pianina lub fortepianu,  który na miejscu może okazać się złomem lub skarbonką.

Czasami los wynagradza nas widokami, jakie trudno spotkać w naszym kraju...